Tak płyniemy

Odc. 15 Co kryje się w wodach Methany? Żeglowanie w Grecji, po Zatoce Sarońskiej.

W tym odcinku dotarliśmy do Methany, uroczego miasteczka na półwyspie Methana. Półwysep ten to niezwykłe miejsce, skrawek lądu, powstały na skutek wybuchu podwodnego wulkanu, połączony z Peloponezem wąskim przesmykiem.

Dziś na półwyspie Methana znajdują się 32 wygasłe kratery. To atrakcja nie tylko dla tych, których fascynują wulkany i geologia, ale i dla zwykłych wycieczkowiczów, którzy mogą trafić na niezwykłe formacje zastygłej lawy i dla osób chorych, które mogą skorzystać z tutejszych wód termalnych, bogatych w siarkowodór i metan.

W miasteczku wyczuwa się szczególny, niezbyt przyjemny zapach siarki, a woda w okolicy portu ma mlecznobiały kolor. Kolor ten jest niejednolity, tworzy smugi i skłębienia, co sprawia jeszcze bardziej niepokojące wrażenie.

Podobno wody te służą osobom z problemami skórnymi, reumatologicznymi i neurologicznymi.

W miasteczku znajduje się uzdrowisko z pięknym budynkiem z 1930 roku i basenem białej, mętnej wody. Niestety, nieczynne. Dawna sława uzdrowiska niknie.

Co nie zmienia faktu, że to miejsce niezwykle ciekawe, urokliwe i warto je zobaczyć. Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu z wizyty w Methanie.

Najnowsze wpisy