Tak płyniemy

Marina Olympic

Marina Olympic uważana jest za jedną z nowocześniejszych i wygodniejszych w rejonie. Bezpieczna, z dobrą infrastrukturą, należąca do programu Blue Flag, ma jedną wadę – położenie. Marina Olympic leży na uboczu, na obrzeżach miasta Lawrio, około 40 km od Aten.

Marina Olympic to jedno z tych miejsc, gdzie żeglarze często odbierają jachty czarterowe. Inne porty, gdzie stacjonują firmy czarterowe to port w Lawrio oraz marina Alimos w Atenach.

Przy wjeździe do mariny Olympic

Jak dotrzeć do mariny Olympic z lotniska?

Marina Olympic znajduje się około 40 km od ateńskiego lotniska.

Autobus

Niestety, nie ma bezpośredniego autobusu do Lawrio. Konieczna jest przesiadka w Markopoulo.

Autobus KTEL odjeżdża co godzinę z poziomu przylotów między wyjściem 2 i 3. Dojazd trwa około godziny, a cena biletu to 4,40 euro.

W Markopoulo przesiadasz się do autobusu do Lawrio, który kończy trasę przy głównym porcie w Lawrio, położonym od mariny Olympic około 2 km.

Taksówka z Lawrio do mariny Olympic powinna kosztować około 5 euro.

Taxi

To oczywiście najłatwiejszy i najszybszy sposób, by dotrzeć z lotniska do mariny. Dojazd trwa 30 minut, a koszt to około 40 euro. W nocy drożej (70 euro).

Taksówkę łatwo znajdziesz przed wyjściem z terminala, ale firmy czarterowe też chętnie pomagają ze zorganizowaniem przejazdu. Wtedy kierowca będzie czekał z kartką z Twoim nazwiskiem.

W marinie Olympic

Cumowanie

W marinie Olympic nie zrzuca się kotwicy. Do pirsów doczepione są y-bomy, do których dołącza się jacht cumami i springami. W północnej części mariny przy nabrzeżu są muringi. Głębokość w porcie wynosi 5,5 m.

W porcie mogą cumować goście, jeśli 5 dni wcześniej zgłoszą mailowe zapytanie na adres: info@olympicmarina.gr.

Opłaty wynoszą 53 euro plus VAT za jacht 14-metrowy i 49 euro plus VAT za jacht 12-metrowy.

W porcie znajduje się 680 miejsc. Port jest zacisznie położony, dobrze chroniony.

Y-bomy w marinie Olympic

Warunki w porcie

W porcie jest bezpiecznie, bowiem wejścia na każdy pirs chroni bramka, otwierana za pomocą karty. Dostępne są wózki do przewiezienia bagażu na pirs.

Wejście na pirs w marinie Olympic

Przy wjeździe do mariny znajduje się budynek z łazienkami, gdzie oprócz pryszniców dostępna jest też pralnia.

W południowej części portu znajdziesz stację paliw. A na pirsie jest dostępny prąd i woda.

W porcie są dwie knajpki. Elegancka restauracja Yacht Club i bar Grigoris.

Jest tu również sklep ze sprzętem żeglarskim Nautilus.

Restauracje w marinie Olympic

Zakupy spożywcze

W porcie jest sklep Albatros. Nieduży, ale wszystko co najważniejsze tu kupisz. Jest otwarty do godziny 22, a w weekendy do 23.

Można zrobić w nim zakupy online. Produkty zostaną dostarczone na jacht bez dodatkowych opłat. Korzystaliśmy z tej możliwości. Zamówiliśmy produkty przed wyjazdem, jeszcze w Polsce. Kiedy okazało się, że któregoś z produktów w sklepie nie było, pracownik zadzwonił do nas z informacją. A kiedy przyjechaliśmy do Lawrio, wszystko czekało na nas na jachcie. Produkty wrażliwe zaś były schowane do lodówki.

Sklep Albatros w marinie Olympic

Jeśli wolisz mieć większy wybór, możesz zrobić zakupy w dużym supermarkecie w Lawrio. W Lawrio znajdziesz trzy supermarkety, dwa sieci Mymarket i jeden Sklavenitis. Wszystkie oferują bezpłatny dowóz zakupów. Jedyna niedogodność polega na tym, że musisz dotrzeć do Lawrio, które jest 2 km od portu.

Marinę Olympic pokazujemy też na naszym kanale YouTube:

Najnowsze wpisy