Tak płyniemy

Podróż do Grecji a COVID 19

Podróż do Grecji wreszcie jest możliwa! Mimo, że COVID 19 wciąż zagraża, granice zostały otwarte i my, mieszkańcy Europy, możemy je przekroczyć. Hura!

Okazuje się, że z podróżą do Grecji nie wiążą się szczególne ograniczenia ani trudności. O naszej podróży opowiadamy na Youtube.

A czym różni się podróż do Grecji w dobie pandemii?

Bilety lotnicze

Jedną z zalet podróżowania z czasie pandemii są niższe ceny biletów lotniczych. Lot do Aten można kupić już za 200 zł.

Trzeba się liczyć z tym, że lot zostanie odwołany, przesunięty. Tak się stało w naszym przypadku. Musieliśmy więc zmienić termin.

Maseczki

Maseczki są konieczne na lotnisku i w samolocie. W samej Grecji niewiele osób ich używa. Najczęściej ci, którzy pracują w usługach.

Kod QR

Przed wyjazdem do Grecji należy wypełnić Passenger Locator Form i uzyskać kod QR, który następnie trzeba przedstawić na lotnisku. Na jego podstawie część podróżnych zostaje poddana testowi na COVID 19. Jako rodzina mieliśmy jeden kod. Nas nie skierowano na badania. Od razu przeszliśmy do odbioru bagażu i wyszliśmy z lotniska.

Wszystko przeszło sprawnie, bez żadnych niedogodności.

Kod QR

Na jachcie

Na jachcie czarterowym dostępny jest termometr i wszyscy członkowie załogi zobowiązani są do codziennego pomiaru temperatury oraz zapisywania wyników na karcie.

Karta pomiaru temperatury

Kolejne dokumenty to oświadczenie, które musi podpisać każdy członek załogi o tym, czy miał kontakt z osobą chorą oraz dokument, który należy wypełnić w przypadku choroby na pokładzie.

Oświadczenie o kontakcie osobami chorymi
Oświadczenie o chorobie na pokładzie

Mało turystów

Turystów jest mniej niż zwykle. Nie jesteś sam, na to nie licz! Otaczają Cię inni zwiedzający. Na morzu pływają jachty, a w zatoczkach będziesz mieć sąsiadów. Ale mniej niż zwykle. To jedna z rzadkich okazji zwiedzania Grecji w większej ciszy i spokoju.

Więc pytasz, czy warto?

Najnowsze wpisy