Tak płyniemy

Jak dotrzeć z lotniska w Atenach do mariny Alimos

Autobusem czy taksówką?

Dojazd z lotniska w Atenach do mariny Alimos nie jest trudny ani uciążliwy. Lotnisko im. Elefteriosa Wenizelosa leży 30 km od mariny. Droga trwa około 40 minut. Możesz wziąć taksówkę albo pojechać autobusem. Przejazd taksówką może i będzie wygodniejszy, ale raczej nie potrwa dłużej niż autobusem.

Bilet autobusowy kosztuje 6 euro za osobę dorosłą. Przejazd taksówką to koszt około 30 euro.

Taksówka

Przed budynkiem terminala, przy wyjściu nr 3, znajdziesz postój taksówek. Kiedy wsiądziesz, sprawdź, czy licznik jest włączony i czy wskazuje taryfę 1. Taryfa 2 jest nocna – dwa razy droższa.

Możesz też zamówić Ubera. Myśmy korzystali czasem z tej opcji. W Grecji na wezwanie z aplikacji przyjeżdża zwykła taksówka.

Kolejna opcja to zamówienie transferu przez stronę internetową. Jest wiele firm, proponujących taką usługę. Ich koszt przejazdu to 38 euro.

Przystanek linii X96

Dojazd autobusem jest bardzo wygodny, więc warto rozważyć taki wybór. Od czego zacząć? Kiedy po odebraniu bagażu, wejdziesz do hali głównej, szukaj wyjścia z terminala nr 4 albo nr 5. Przystanek znajduje się pomiędzy nimi. Kiedy wyjdziesz, zobaczysz że wzdłuż budynku lotniska stoi kilka przystanków i mała budka. Właśnie tam kupisz bilety.

Do mariny dojeżdża autobus linii X96. Pamiętaj, żeby po wejściu na pokład autobusu, skasować bilety. Nam się zdarzyło wsiąść i usiąść w fotelach w pełnym zadowoleniu.

Godziny odjazdu możesz sprawdzić TUTAJ.

Przejazd z lotniska w Atenach do mariny Alimos

Autobus nie zatrzymuje się często, więc jedzie dosyć szybko. Dla pewności przed swoim przystankiem lepiej naciśnij przycisk STOP.

Autobus dojeżdża do wybrzeża i potem jedzie wzdłuż morza. To bardzo ładna trasa.

Trasa autobusu z lotniska do mariny Alimos

Wysiądź na przystanku KALAMAKI 3 albo KALAMAKI 1. Pomiędzy jest jeszcze przystanek KALAMAKI 2, ale na nim ten autobus się nie zatrzymuje.

Dojście od przystanków do mariny Alimos

Wybór przystanku zależy od tego, do którego miejsca w marinie zmierzasz. Jeden z przystanków jest na południe od mariny, a drugi na północ. Z Kalamaki 3 możesz przejść przez sympatyczny park. Z Kalamaki 1 wchodzisz na teren mariny obok stacji benzynowej.

Przy przystanku Kalamaki 1 jest supermarket, w którym warto zrobić zakupy na jacht. O zakupach piszemy TUTAJ.

Dojazd z lotniska w Atenach do mariny Alimos pokazujemy w jednym z naszych filmów, w odcinku 14.

Najnowsze wpisy